مدیریت فایل های سیستم وردپرس با استفاده از افزونه File Manager

حتما تا به حال در اسمارت فون ها و یا سیستم های ویندوزی خود از یک file manager برای مدیریت فایل ها از جمله حذف، ویرایش و … استفاده کرده اید. در این آموزش قصد داریم یک افزونه File manager در وردپرس به شما معرفی کنیم.

با استفاده از این افزونه می توانید در داشبورد وردپرس خود و در هر پوشه ای از وردپرس خود کارهای دانلود، آپلود، ویرایش، حذف، کپی، تغییر نام و … را انجام دهید.

ابتدا ا آدرس زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود و در وردپرس خود نصب کنید. در صفحه ی آموزش نصب افزونه وردپرس می توانید نحوه ی نصب افزونه در وردپرس را یاد بگیرید.

دانلود File Manager از مخزن وردپرس

ویژگی های افزونه File Manager

  • عملیات های آپلود، دانلود و حذف، کپی، ویرایش، انتقال بر روی فایل ها و پوشه ها
  • استفاده از عملیات drag&ِdrop جهت آپلود
  • یک جایگزین عالی برای FTP و کنترل پنل ها
  • قابلیت فشرده سازی فایل ها و پوشه ها به صورت گروهی
  • ویرایش عکس و فایل
  • ویرایشگر متن حرفه ای
  • و…

محیط کاربری افزونه فایل منیجر در داشبورد وردپرس

بعد از نصب افزونه در داشبورد وردپرس در زیر منوی نوشته ها منوی جدیدی به نام File Manager اضافه خواهد شد:

در این قسمت بر روی File manager کلیک کنید که با صفحه ی زیر روبه رو می شوید:

 

نحوه ی استفاده از افزونه ی File Manager

بر روی هر پوشه و یا فایل در قسمت محتویات هر پوشه که کلیک کنید در نوار ابزارهای موجود اعمالی که می توانید بر روی آن انجام دهید فعال خواهد شد.

هشدار : اگر واقعا نحوه ی ویرایش فایل های PHP را نمی دانید به هیچ وجه به آن ها دست نزنید چرا که سایت شما دچار مشکل می شود.

برخلاف چند افزونه ی File Manager دیگری که در مخزن وردپرس امتحان کردیم این افزونه از ویرایشگر کد حرفه ای برخوردار است که می تواند با کلیک راست بر روی فایل های PHP و گزینه ی Edit file، با کلیک بر روی Ace Editor خواهید دید که می توانید از یک ویرایشگر حرفه ای در داشبورد وردپرس خود برای ویرایش استفاده کنید:

 

از دیگر امکانات این افزونه می توان به گرفتن یک نسخه پشتیبات با فرمت ZIP از همه ی فایل ها اشاره کرد. در مواقعی که شما قصد دارید یک قالب یا افزونه وردپرس را بر روی سایت خود امتحان کنید می توانید از تمام فایل های خود یک نسخه پشتیبان تهیه و دانلود کنید:

 

تنظیمات افزونه File Manager 

در قسمت تنظیمات این افزونه همان طور که می بینید در قسمت Language این افزونه از زبان شیرین فارسی پشتیبانی می کند. و همچنین می توانید سایز صفحه آن را مشخص کرده و فایل های مخفی را نیز مدیریت کنید:

بعد از انتخاب زبان فارسی و بازگشت به صفحه ی File Manager  با تصویر زیر رو به رو شدیم.

همان طور که می بینید افزونه راست چین شده و منو ها فارسی شده است:

نسخه ویژه افزونه File manager 

آن چه که گفته شد ویژگی های نسخه رایگان این افزونه بود اما این افزونه ویژگی های حرفه ای دیگری نیز دارد که در منوی Permission System در عکس زیر می توانید آن را ببینید که تنها در صورت خرید نسخه حرفه ای فعال می شود :

 

با استفاده از این افزونه می توانید بدون نیاز به FTP و راه های دیگر به راحتی فایل های خود را ویرایش و ذخیره کنید.

امیدوارم که از این مطلب حداکثر استفاده را کنید.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .