این نوشته قسمت 9 از مجموع 9 در سری آموزش افزونه المنتور | Elementor می باشد

در این مقاله به چگونگی رفع خطا های رایج در المنتور می پردازیم. همچنین در مقاله های پیشین تمامی مباحثی که سبب تسلط شما بر المنتور می شد را بررسی کردیم که عبارتند از:

بررسی ویجت های پایه، تنظیمات المنتور بخش 1 و بخش 2، ستون ها در المنتور، پس زمینه ویدئویی، تمپلیت های آماده و…

گاهی ممکن است در حین کار با افزونه المنتور با خطا هایی مواجه شوید که رفع آن ها برای شما مشکل باشد. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا این خطا ها را بشناسیم و روش های موجود برای حل خطا ها را بررسی کنیم.

 

خطاهای رایج در المنتور

خطای پیدا نشدن ناحیه محتوایی در المنتور

اگر با عبارت “متاسفیم! ناحیه محتوایی در برگه شما یافت نشد. به منظور عملکرد صحیح المنتور باید تابع the_content را در پوسته برگه خود فراخوانی کنید” مواجه شدید؛ شاید از خودتان سوال کنید “تابع the_content چیست و چرا اهمیت دارد؟”

پاسخ: وظیفه تابع the_content در وردپرس، فراخوانی محتوا از بانک اطلاعاتی وردپرس و نمایش آن روی صفحه است. در این هنگام محتوای صفحه توسط المنتور با محتوای طراحی شده جایگزین می شود. اما اگر المنتور نتواند تابع را فراخوانی کند، صفحه ساز نیز کار نمی کند.

چگونگی رفع خطا

روش اول: ساده ترین راه حل، افزودن یک قالب دیگر است. قالب Hello Elementor، یکی از سازگارترین قالب ها با افزونه المنتور است.

روش دوم: این روش برای افرادی است که قصد مهاجرت به قالب دیگری را ندارند. در این روش شما می توانید با افزودن کد زیر، عملکرد تابع the_content را به الگوی صفحه اضافه کنید:

 

صفحه سفید در المنتور

گاهی ممکن است در حین کار با المنتور با صفحه سفید مواجه شوید که یکی از دلایل آن کمبود حافظه است.

چگونگی رفع خطا

روش اول: تماس با شرکت هاستینگ خود و ارسال درخواست افزایش حافظه رم RAM

روش دوم: اگر از روش اول اقدام نکرده اید، عیب یابی یکی دیگر از روش هایی است که می توانید از آن استفاده کنید. برای عیب یابی مراحل زیر را انجام دهید:

  1. به پیشخوان وردپرس بروید و از تب المنتور، بر روی گزینه تنظیمات کلیک کنید.

رفع ارور صفحه سفید برای رفع خطاهای رایج در المنتور

 

  1. در صفحه ای که باز می شود، بر روی تب پیشرفته کلید کنید. گزینه “تغییر روش بارگذاری ویرایشگر” را تغییر دهید و سپس بررسی کنید که خطا برطرف شده است یا خیر.

تغییر روش بارگذاری جهت رفع خطاهای رایج در المنتور

روش سوم: غیر فعال سازی افزونه های جانبی المنتور و یا افزونه های دیگر.

 

صفحه خاکستری هنگام ویرایش با المنتور

مواجه شدن با صفحه خاکستری در حین ویرایش، ممکن است نشانگر تداخل با افزونه ای دیگر باشد.

چگونگی رفع خطا

روش اول: به جز افزونه المنتور و المنتور پرو، تمامی افزونه ها را تک تک غیر فعال کنید و با این کار افزونه ای که به هر دلیل با المنتور تداخل عملکردی دارد را شناسایی کنید. افزونه های جانبی المنتور را نیز می توانید غیر فعال کنید.

روش دوم: گاهی ممکن است مشکل از مرورگری که استفاده می کنید باشد. در این صورت مرورگر دیگری را امتحان کنید و یا مرورگری را که در حال حاضر از آن استفاده می کنید را مورد بررسی قرار دهید.

 

عدم مشاهده تغییرات در المنتور

گاهی ممکن است تغییراتی که در صفحه ایجاد می کنید را در طراحی زنده مشاهده کنید اما پس از ذخیره برگه، هیچ کدام از تغییرات اعمال شده نمایش داده نشود.

چگونگی رفع خطا

روش اول: در پیشخوان وردپرس از تب المنتور، بر روی گزینه ابزار ها کلیک کنید. در صفحه باز شده، از زبانه کلی، گزینه تولید مجدد css را انتخاب کنید و سپس حافظه کش مرورگر و فایل های احتمالی کش موجود در هاست را حذف کنید.

 

حذف کش مرورگر و هاست در المنتور

روش دوم: در صورت استفاده از افزونه های مدیریت کش، کش آن ها را خالی کنید.

روش سوم: گاهی ممکن است این خطا مربوط به قسمت سطح دسترسی فایل های CSS ساخته شده در هاست باشد. سطح دسترسی فایل های CSS در مسیر upload/elementor/css قرار دارد.

سطح دسترسی معمولا با سطح 0644 ذخیره می شوند اما اگر چیزی غیر از این سطح باشد آن را به صورت دستی ویرایش کنید.

 

بروز خطای 500 در حین استفاده از المنتور

یکی از خطا های رایج در المنتور خطای 500 است. خطای 500 در المنتور مربوط به سرور بوده که در صورت بروز چنین خطایی باید لاگ سرور و یا هاست را بررسی کنید.

چگونگی رفع خطا

روش اول: از دلایل عمده بروز این خطا، محدودیت حافظه است. بر اساس پیش نیاز های المنتور، حداقل حجم حافظه باید 128 مگابایت باشد. یکی از راه های حل این مشکل، تماس با ارائه دهنده هاست خود و درخواست افزایش حافظه php است.

روش دوم: به جز افزونه المنتور و المنتور پرو، تمامی افزونه ها ی جانبی المنتور را تک تک غیر فعال کنید و افزونه مخرب را پیدا کنید.

آموزش افزونه صفحه ساز المنتور – قسمت هشتم – ویجت های پایه
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .