این نوشته قسمت 7 از مجموع 9 در سری آموزش افزونه المنتور | Elementor می باشد

در جلسات قبل مباحثی مانند منوی تنظیمات المنتور، کار با ستون ها، کار با قالب های آماده در المنتور، اضافه کردن پس زمینه ویدئویی و… مورد بررسی قرار داده شد که شما می توانید برای تسلط بیشتر بر روی این افزونه بر روی هر کدام از آن ها کلیک کنید و آموزش های مربوطه را مطالعه کنید. در این جلسه نیز دو منوی مدیریت نقش ها در المنتور و منوی ابزار را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

منوی مدیریت نقش ها در المنتور

همانطور که از نام منوی مدیریت نقش ها پیدا است، از طریق آن می توان محدودیت هایی را برای نقش های مختلف وردپرس جهت دسترسی به ویرایشگر المنتور اعمال کرد.

  1. بر روی منوی المنتور در پیشخوان کلیک کنید و گزینه مدیریت نقش ها را انتخاب کنید.

منوی مدیریت بخش ها

 

  1. برای اعمال محدودیت ها فقط کافی است پس از کلیک بر روی هر نقش، تیک گزینه “بدون دسترسی به ویرایشگر” را غیرفعال کنید و تغییرات را ذخیره کنید.

محدودیت مدیریت نقش ها

 

بررسی منوی ابزار ها در المنتور

  1. در منوی ابزار ها تنظیمات بیشتری جهت مدیریت و کار با افزونه المنتور در اختیار شما قرار داده شده است. بر روی منوی المنتور که در پیشخوان شما وجود دارد کلیک کنید و سپس گزینه “ابزار ها” را انتخاب کنید.

منوی ابزار ها

 

  1. با کلیک بر روی گزینه ابزار ها، صفحه ای برای شما باز می شود که شامل 4 سربرگ کلی، جایگزینی URL، کنترل نسخه و حالت تعمیر است. در ادامه به بررسی هریک از آن ها می پردازیم.

سربرگ های منوی ابزار ها

 

بررسی سربرگ کلی منوی ابزار ها

تولید مجدد فایل CSS: کد های CSS سفارشی افزونه المنتور، در فایلی جداگانه ذخیره شده اند. شما با زدن این دکمه می توانید فایل های جدید تولید کنید.

همگام سازی کتابخانه: کتابخانه قالب های المنتور، به صورت خودکار و روزانه به روز رسانی می شوند. اما با فشردن دکمه آن، می توانید به صورت دستی عمل به روز رسانی را انجام دهید.

حالت ایمن: این گزینه زمانی باید فعال شود که در استفاده از ویرایشگر دچار مشکل شده اید، زیرا در این حالت فقط ویرایشگر برای شما بارگذاری می شود. اگر با فعال کردن این گزینه مشکلتان برطرف شد، به معنی این است که در قالب و یا یکی از افزونه های شما مشکلی پیش آمده است و باید آن را بررسی کنید.

نوار اشکال زدایی: با فعال کردن این گزینه، نواری مدیریتی اضافه شده و همه قالب ها را لیست می کند.

 

بررسی سربرگ جایگزینی URL

این سربرگ زمانی کاربرد دارد که آدرس سایت خود را تغییر داده اید و یا قصد استفاده از پروتکل HTTPS را دارید. در این صفحه شما با وارد کردن آدرس قدیمی و جدید سایت خود و سپس فشردن دکمه جایگزینی، به راحتی می توانید آدرس سایت خود را تغییر دهید.

 

تغییر آدرس سایت

 

نکته: قبل از تغییر آدرس وب سایت خود حتما یک نسخه پشتیبان تهیه کنید چرا که در این صورت داده های المنتور به روز رسانی خواهند شد.

 

بررسی سربرگ کنترل نسخه

بازگشت به نسخه رایگان: اگر در استفاده از نسخه فعلی المنتور با مشکل مواجه هستید، می توانید با فشردن دکمه نصب مجدد نسخه به نسخه قبلی افزونه برگردید. گرفتن بک آپ از دیتابیس الزامی است.

تست نسخه بتا: با فعال بودن این گزینه، امکان استفاده از نسخه ی بتای افزونه المنتور که فعلاً به صورت رسمی ارائه نشده است به شما داده می شود.

 

بررسی سربرگ حالت تعمیر

انتخاب حالت: در این بخش شما می توانید دو گزینه حالت تعمیر و یا به زودی را انتخاب کنید.

نکته: اجازه ندهید حالت تعمیر بیشتر از 3 روز به طول بیانجامد زیرا در رتبه سئو سایت شما تاثیر بسزایی دارد.

چه کسی می توند به سایت دسترسی داشته باشد؟: زمانی که حالت تعمیر و یا به زودی را انتخاب کرده اید، با استفاده از این بخش می توانید تعیین کنید که چه کسانی می توانند به مدیریت و خود سایت دسترسی داشته باشند.

نکته: اگر حالت “سفارشی” این گزینه فعال باشد، قادر به دادن دسترسی به نقش های گوناگون وردپرس خواهید بود.

انتخاب قالب: با استفاده از این بخش شما قادر خواهید بود یک قالب نمایش حالت تعمیر برای سایت خود تعیین کنید. ابتدا باید قالبی برای برگه “در دست تعمیر” که به وسیله افزونه ساخته شده است، بسازید سپس آن را از این بخش انتخاب نمایید.

آموزش افزونه المنتور Elementor – قسمت ششم – تنظیمات المنتور – بخش اولآموزش افزونه صفحه ساز المنتور – قسمت هشتم – ویجت های پایه
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .