این نوشته قسمت 6 از مجموع 9 در سری آموزش افزونه المنتور | Elementor می باشد

در این مقاله قصد داریم منوی تنظیمات المنتور را مورد بررسی قرار دهیم. در مقالات قبل نیز مباحثی مانند ایجاد صفحه در المنتور، اضافه کردن پس زمینه ویدئویی، نحوه کار با ستون و… مورد بررسی قرار داده شد. شما با مطالعه این مقاله می توانید تسلط بیشتری بر افزونه المنتور پیدا کرده و صفحات حرفه ای و جذاب تری طراحی کنید. تا پایان با ما همراه باشید.

آموزش منوی تنظیمات المنتور

1- اگر افزونه المنتور را در وردپرس خود نصب کرده باشید، در قسمت پیشخوان بخشی به نام المنتور اضافه می شود که خود شامل گزینه های مختلفی است. با کلیک بر روی المنتور منویی باز می شود. روی گزینه تنظیمات کلیک کنید تا وارد تنظیمات افزونه المنتور شوید.

منوی تنظیمات المنتور

 

2- با ورود به صفحه تنظیمات المنتور برگه ای را مشاهده می کنید که شامل چهار سربرگ با نام های کلی، استایل، پیشرفته و یکپارچه سازی است.

سربرگ تنظیمات المنتور

 

بررسی سربرگ کلی در تنظیمات المنتور

انواع نوشته ها: در مقابل انواع نوشته ها دو گزینه نوشته ها و برگه ها وجود دارد که شما می توانید با انتخاب آن ها افزونه المنتور را برای نوشته ها و برگه ها فعال کنید.

غیر فعال کردن رنگ های پیش فرض: با فعال کردن این گزینه رنگ های پیش فرض مورد استفاده در المنتور غیر فعال می شوند و رنگ های المنتور از قالب وردپرس فراخوانی می شود.

غیر فعال کردن فونت های پیش فرض: با فعال کردن این گزینه فونت های مورد استفاده در المنتور غیر فعال می شود و فونت های المنتور از قالب وردپرس فراخوانی می شود.

رهگیری استفاده از داده ها: با علامت زدن این گزینه شما می توانید در پیشرفت و بهبود افزونه نقش داشته باشید. به عبارت دیگر با انتخاب این گزینه، داده هایی به صورت خودکار از سوی افزونه المنتور به تیم توسعه دهنده پلاگین المنتور فرستاده می شود.

نکته: داده های مهم شما به هیچ عنوان ارسال نمی شود پس بدون هیچ نگرانی می توانید علامت تیک این گزینه را فعال نمایید و در بهبود افزونه نقش داشته باشید.

 

بررسی سربرگ استایل در تنظیمات المنتور

فونت های پیش فرض کلی: فونت مورد استفاده در ساخت صفحات گرافیکی وردپرس در این بخش انتخاب می شود.

عرض محتوا: عرض محتوا در صفحات از این بخش مشخص می شود که مقدار پیش فرض آن 1140 پیکسل است. بهتر است از مقدار پیش فرض آن استفاده کنید و تنها در مواقعی که در نمایش محتوای خود دچار مشکل شدید مقدار آن را تغییر دهید.

فاصله بین ابزارک ها: این بخش امکان تعیین فاصله بین ابزارک ها را می دهد که مقدار پیش فرض آن 20 پیکسل است.

اندازه شدن بخش کشیده: در این بخش می توانید عرض صفحات را به اندازه بخش بدنه (body) قالب خود تعیین کنید.

سلکتور عنوان برگه: این بخش به شما این امکان را می دهد که برای عنوان صفحه ای که ایجاد کرده اید استایلی بنویسید.

نقطه شکست تبلت: در این قسمت باید حداقل سایز نمایش دسکتاپ را مشخص کنید که کمتر از سایز آن، سایز تبلت است. میزان استاندارد آن 1025 پیکسل است.

نقطه شکست موبایل: در این قسمت نیز باید حداقل سایز نمایش تبلت را مشخص کنید که کمتر از سایز آن، سایز موبایل است. میزان استاندارد آن 768 پیکسل است.

لایت باکس تصویر: با فعال کردن لایت باکس، در حین کلیک کاربران روی تصاویر موجود در سایت شما ، تصاویر در قالب جعبه نمایش داده می شوند.

 

بررسی سربرگ پیشرفته

روش پرینت CSS: در این بخش چگونگی فراخوانی CSS مشخص می شود و شما قادر به استفاده از فایل استایل اصلی قالب و یا فرعی خواهید بود. بهتر است این گزینه بر روی “فایل خارجی” تنظیم شود چرا که در این صورت ساخت صفحات گرافیکی عملکرد بهتری خواهند داشت. جایگذاری درونی نیز صرفاً جهت عیب یابی مورد استفاده قرار گیرد چرا که استفاده از آن منجر به کند شدن سایت می شود.

تغییر روش بارگذاری ویرایشگر: در این بخش می توانید فعال بودن و یا غیر فعال بودن حالت لود شونده را برای بخش ویرایش صفحه مورد نظر در وردپرس تعیین کنید. این گزینه زمانی باید فعال باشد که قصد عیب یابی را دارید.

در حال ویرایش دستگیره ها: هنگامی که این گزینه را فعال می کنید، اگر روی دکمه ویرایش عنصر قرار بگیرید تنظیمات عنصر نمایش داده می شود.

 

بررسی سربرگ یکپارچه سازی

این بخش به شما این امکان را می دهد که برای فراخوانی و هماهنگی ابزار های تحت وب، از API های آن ها استفاده کنید.

آموزش افزونه صفحه ساز المنتور Elementor – قسمت پنجم – کار با ستون ها در المنتورآموزش افزونه صفحه ساز المنتور – قسمت هفتم – تنظیمات المنتور – بخش دوم
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .