این نوشته قسمت 5 از مجموع 9 در سری آموزش افزونه المنتور | Elementor می باشد

در دو جلسه قبل، نحوه استفاده از قالب های آماده در المنتور و همچنین اضافه کردن پس زمینه ویدئویی در المنتور را بررسی کردیم. حال در این مقاله از کانی تمز به آموزش کار با ستون ها که مبحثی بسیار کاربردی و جذاب است می پردازیم. با استفاده از ستون ها می توان عناصر و المان های زیادی را در یک ردیف قرار داده و صفحه ای جذاب، زیبا و کاربر پسند طراحی کنید. در نتیجه اگر قصد دارید با یک آموزش ساده و در عین حال مهم، با نحوه کار با ستون ها در المنتور آشنا شوید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

آموزش کار با ستون ها در المنتور

1- طبق آموزش ایجاد صفحه سفارشی در المنتور یک صفحه جدید ایجاد کنید.

2- در این قسمت ساختار صفحه خود را انتخاب کنید.

انتخاب ساختار ستون در المنتور

 

3- همانطور که مشاهده می کنید پنجره ای باز می شود که حاوی سه ستون است.

ساختار ستون در المنتور

 

4- برای قرار دادن المان در داخل ستون ها روی علامت + کلیک کنید و المان مورد نظر را به ستون اضافه کنید.

درج المان در ستون در المنتور

 

نکته: برای درج تصویر در ستون، پس از افزودن المان تصویر باید از قسمت پنل تنظیمات بر روی محل قرار گیری تصویر کلیک کنید تا صفحه درج، نمایش داده شود.

درج تصویر در ستون در المنتور

 

بررسی چگونگی درج ستون ها به ردیف و سازماندهی ستون ها در المنتور

افزونه صفحه ساز المنتور دارای انعطاف پذیری بسیاری است. به همین دلیل هنگام استفاده از ستون ها در المنتور، بر خلاف افزونه ویژوال کامپوزر دیگر محدود به کسر ها نخواهید بود. پلاگین المنتور این امکان را به شما می دهد که به تعداد ستون های ردیف خود بیافزایید و یا به راحتی اندازه آن ها را تغییر دهید.

اضافه کردن ستون به ردیف: اگر می خواهید در یک ردیف ستون های بیشتری داشته باشید تنها کافی است بر روی ردیف کلیک راست کرده و گزینه “افزودن ستون جدید” را بزنید.

افزودن ستون در المنتور

 

تغییر اندازه ستون ها: مطابق تصویر زیر، جهت تغییر اندازه ستون ها، ستون مورد نظر را انتخاب کرده و از طرفین با کشیدن و رها کردن، اندازه آن ها را تغییر دهید.

تغییر اندازه ستون در المنتور

 

حذف ستون: برای حذف ستون، روی ستون مورد نظر کلیک کنید. با ظاهر شدن ویرایشگر ستون (آیکن پنجره)، بر روی آیکن کلیک راست کرده و گزینه حذف را بزنید.

حذف ستون در المنتور

 

جابه جایی ستون ها در ردیف: با قرار دادن ماوس بر روی ستون ها، در سمت راست و بالای هر ستون، ویرایشگر ستون ها ظاهر می شود. برای جابه جایی ستون مورد نظر خود، بر روی آیکن ویرایشگر کلیک کنید و سپس بدون رها کردن ماوس، ستون را به مکان دلخواه بکشید.

ویرایشگر ستون

 

جابه جا کردن ستون در المنتور

 

نحوه استفاده از ردیف داخلی در المنتور

گاهی ممکن است در طراحی های خود، نیازمند اضافه کردن چندین ستون در داخل یک ستون و یا بخش باشید. در این صورت تنها راه حل آن استفاده از ردیف داخلی است. برای ایجاد ردیف داخلی طبق مراحل زیر عمل کنید:

 

مانند تصویر زیر ابتدا یک ردیف به صفحه اضافه کنید.

درج ردیف

 

بر روی علامت + داخل کادر ردیف کلیک کنید. در این صورت المان ها برای شما نمایش داده می شود. از پنل المان ها، المان بخش داخلی را به ردیف اضافه کنید.

درج بخش داخلی

 

همانطور که در تصویر زیر می بینید دو ستون به ردیف شما اضافه شده است. اگر ستون های بیشتری نیاز دارید، همانطور که در بالا اشاره کردیم به راحتی می توانید با کلیک راست بر روی ردیف مورد نظر و فشردن گزینه افزودن ستون جدید یک ستون جدید را به ستون ها اضافه کنید.

بخش داخلی

 

برای انتقال بخش داخلی به ستون مورد نظر خود فقط کافی است بر روی ویرایشگر ستون کلیک کرده و بدون اینکه ماوس را رها کنید آن را به داخل ستون مورد نظر بکشید و سپس رها کنید.

همانطور که در تصویر زیر می بینید ستون های بخش داخلی نیز به ستون مورد نظر اضافه شده اند.

درج بخش داخلی در ستون

 

لازم به ذکر است که در قسمت بخش داخلی، می توان تمامی المان ها از جمله دکمه، متن، ویدئو و … را اضافه کنید.

درج المان در بخش داخلی

 

نکته: پس از مطالعه این مقاله، ستون های مختلفی ایجاد کنید و همچنین بخش های داخلی و المان های مختلف را اضافه کرده و با نحوه عملکرد آن ها آشنا شوید. به یاد داشته باشید که تمرین و تکرار سبب حرفه ای شدن و موفقیت شما می شود.

آموزش افزونه صفحه ساز المنتور Elementor – قسمت چهارم – پس زمینه ویدئوییآموزش افزونه المنتور Elementor – قسمت ششم – تنظیمات المنتور – بخش اول
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .