آیا شما هم به دنبال روشی آسان جهت قرار دادن و استفاده کد های کوتاه در ابزارک های سایدبار وب سایت وردپرسی خود هستید؟ همانطور که می دانیم، کد های کوتاه (Shortcodes) جهت افزودن قابلیت های اضافی و کاربردی کاربرد دارند و می توانیم با استفاده از آن ها، در بخش های مختلفی از وب سایتمان، قابلیت های کاربردی و منحصر بفردی را قرار دهیم. در این مقاله از کانی تمز، قرار است به شما نحوه قرار دادن کد های کوتاه در ابزارک های سایدبار وردپرس را به صورت صحیح آموزش دهیم.

کد کوتاه (Shortcodes) چیست؟

کد های کوتاه این قابلیت را به شما می دهند تا بتوانید محتویات داینامیک مانند فرم تماس، جداول و … را در بخش های مختلف وب سایت خود قرار دهید.

همچنین شما می توانید از این کد های کوتاه، در ابزارک های سایدبار وردپرس خود جهت افزودن آیتم ها و محتویات داینامیک و متحرک استفاده کنید.

با این گفتار، بیاید نگاهی به روش های افزودن و استفاده از کد های کوتاه در ابزارک های سایدبار وردپرس بیندازیم.

روش اول: استفاده از کد های کوتاه در سایدبار وردپرس با استفاده از ابزارک متن

در ابتدا، همانند تصویر زیر، شما باید یک ابزارک متن ساده را به بخش سایدبار وردپرس خود در منو نمایش / ابزارک ها اضافه کنید.

سپس می توانید کد کوتاه خود را خیلی ساده و راحت در بخش محتوای ابزارک قرار دهید. در آخر فراموش نکنید که ابزارک را ذخیره کنید. حال می توانید وب سایت وردپرسی خود را مشاهده کرده و محتوای کد کوتاه را مشاهده کنید.

 

روش دوم: استفاده از کد های کوتاه در سایدبار وردپرس با استفاده از ابزارک متن HTML سفارشی

ممکن است گاهی اوقات شما نیاز داشته باشید تا در اطراف کد کوتاه خود، یکسری کد های HTML را نیز قرار دهید؛ در این صورت می توانید از ابزارک HTML سفارشی استفاده کنید.

دقت داشته باشید که به طور پیش فرض، از کد های کوتاه نمی توان در ابزارک HTML سفارشی استفاده کرد. برای حل این مشکل، شما باید کد زیر را در فایل functions.php وردپرس خود اضافه کنید:

حال شما می توانید به راحتی در ابزارک HTML سفارشی، کد کوتاه مورد نظر خودتان را قرار دهید.

حال می توانید وب سایت وردپرسی خود را مشاهده کرده و تغییرات ایجاد شده توسط کد کوتاه را بررسی کنید.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .