شاید تاکنون این موقعیت برای شما هم پیش آمده باشد که در صفحه اصلی وب سایتتان، یکسری خطاهای PHP درحال نمایش باشند. این خطاها درواقع برای تمامی بازدیدکنندگان وب سایتتان قابل مشاهده است و می تواند باعث کاهش اعتبار وب سایت شما شود. این نوع خطا های PHP به ما کمک می کنند تا بتوانیم مشکلات کدنویسی وب سایت خود را بهتر درک کرده و برای رفع آن ها اقدام کنیم. در این مقاله از کانی تمز، قصد داریم تا روشی بسیار آسان جهت غیرفعال سازی اینگونه خطا های PHP معرفی کنیم.

چرا و چه زمانی نیاز داریم تا خطا های PHP وردپرس را غیرفعال سازیم؟

خطا های PHP درواقع خطا هایی هستند که در وب سایت وردپرسی شما، به شکل اخطار ها و اعلان هایی نمایش داده می شوند و مانند خطاهایی مانند خطای سرور داخلی (internal server error) که مانع بارگذاری وب سایت شما می شوند، نیستند.

در داشبورد وردپرس، خطا های PHP به این شکل نمایش داده می شوند:

هدف اصلی این خطا ها، کمک به توسعه دهندگان و طراحان قالب های وردپرس است تا بتوانند مشکلات کد های PHP وب سایت خود را رفع کنند. با این حال، اگر شما یک توسعه دهنده و طراح وب نیستید، ممکن است که نیاز داشته باشید تا اینگونه خطا های PHP را در وب سایت وردپرسی خود غیرفعال سازید. زیرا اگر این خطا ها در صفحه Front-end وب سایت شما نمایش داده شوند، تمامی بازدیدکنندگان وب سایت شما می توانند آن را مشاهده کنند و این موضوع می تواند از اعتبار و قدرت وب سایت شما، کم کند.

حال اگر شما با این خطا های PHP برخورد کردید، بهتر است که طراح قالب یا افزونه وردپرسی خود را در جریان این موضوع قرار دهید تا در آینده، این خطا ها را رفع کنند. در این زمان، شما نیاز دارید تا زمان حل این مشکلات ، این خطا ها را غیرفعال کنید.

غیرفعال سازی خطا های PHP

در ابتدا، شما نیاز دارید تا فایل wp-config.php وردپرس خود را ویرایش کنید.

در فایل wp-config.php وردپرس خود، به دنبال کد زیر بگردید:

ممکن است که کد بالا نیز، مانند کد پایین نمایش داده شود و بجای مقدار true، مقدار false قرار گیرد:

حال شما باید کد زیر را با کد معرفی شده بالا، جایگزین کنید:

فراموش نکنید که در آخر، فایل wp-config.php وردپرس خود را ذخیره سازید.

حال می توانید به وب سایت وردپرسی خود رفته و مشاهده کنید که اعلانات و خطا های PHP غیرفعال شده اند.

فعال سازی خطا های PHP

اگر شما درحال توسعه و کار بر روی طراحی وب سایت در محیط لوکال هاست یا یک محیط Staging هستید، خطا ها و اعلانات PHP می تواند برای شما بسیار کاربردی باشد. حال برای آنکه بتوانید این نوع اخطارات و اعلانات را در وب سایت وردپرسی خود فعال کنید، لازم است که فایل wp-config-php وردپرس خود را ویرایش کرده و کد زیر را بجای کدی که در مرحله غیرفعال سازی معرفی کردیم، جایگزین کنید:

سپس با ذخیره فایل wp-config.php وردپرس خود، می توانید از نمایش اعلانات و اخطار های PHP برخوردار شده و از آن ها برای توسعه وب سایت و یا افزونه خود، استفاده کنید.

نکته مهم : اگر وب سایت شما در حال نمایش خطاهایی از نوع Fattal Error یا خطاهای مهلک باشد ، با روش های گفته شده در این مطلب غیرفعال نمی شود ، زیرا این نوع خطاها حتماً باید برطرف شوند .

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .