همانطور که می دانید خروجی گرفتن از تنظیمات سفارشی وردپرس، به دغدغه ای برای برخی از کاربران بخصوص کاربران مبتدی وردپرس تبدیل شده است .

خروجی گرفتن از تنظیمات قالب وردپرسی این اجازه را به شما می دهد تا بتوانید در وب سایت های وردپرسی دیگر نیز از پیکربندی و تنظیمات قالب وب سایت اصلی‌تان استفاده کرده و به اصطلاح عملیات Import و Export را انجام دهید.

در ادامه این مقاله از کانی تمز، قرار است به شما روشی آسان جهت خروجی گرفتن از تنظیمات قالب وردپرسی را نشان دهیم.

چرا باید از تنظیمات سفارشی وردپرس، خروجی (Export) گرفت؟

بسیاری از قالب های وردپرسی، امکان شخصی سازی تنظیمات را برای کاربران فراهم می سازند. به طور مثال، کاربران می توانند هدر، پس زمینه، رنگ و… قالب را سفارشی سازی کنند.

با این حال، بسیاری از کاربران قبل از اینکه قالب را بر روی وب سایت اصلی پیاده سازی کنند، آن را بر روی یک لوکال هاست (Local Host) و یا یک وب سایت Staging امتحان می کنند. حال برای آنکه بتوانند تغییراتی که در قالب در لوکال هاست و یا وب سایت Stage را پیاده سازی کردند، بر روی وب سایت اصلی خود قرار دهند، می تواند کمی زمان بر باشد. به همین دلیل می توانند خیلی راحت از تنظیمات سفارشی قالب نصب شده، خروجی بگیرند و سپس آن را در وب سایت اصلی، وارد (Import) کنند.

این کار باعث می شود که کاربران بتوانند تنظیمات سفارشی قالب را از یک وب سایت به وب سایت وردپرسی دیگر بدون آنکه محتوا و دیتابیسی را انتقال دهند، وارد کنند.

با این مقدمه ، بیاید نگاهی به چگونگی خروجی گرفتن از تنظیمات سفارشی قالب وردپرس بیندازیم.

خروجی گرفتن (Export) تنظیمات سفارشی قالب وردپرس

در ابتدای کار، شما باید افزونه Customize Export/Import را در وردپرس خود نصب و فعال سازید.

سپس باید به منوی سفارشی سازی / نمایش بروید.

حال همانند تصویر بالا، با کلیک بر روی گزینه Export/Import می توانید تنظیمات افزونه را جهت خروجی گرفتن باز کنید.

سپس همانند تصویر بالا، در بخش Export می توانید با کلیک بر روی دکمه “Export”، از تنظیمات سفارشی قالب خود، خروجی بگیرید.

پس از کلیک بر روی دکمه Export، افزونه به طور خودکار از تنظیمات سفارشی قالب شما یک خروجی گرفته و آن را به مرورگر شما در قالب یک فایل dat. ارسال می کند.

توجه داشته باشید که فرآیند خروجی سازی از تنظیماتی مانند ابزارک ها، منو ها، تیتر و توضیحات سایت و… خروجی نمی گیرد.

حال برای آنکه بتوانید تنظیمات خروجی وردپرس را به یک وب سایت دیگر منتقل کنیم، باید در وب سایت مقصد، افزونه Customize Export/Import را نصب کرده و به منوی سفارشی سازی / نمایش بروید.

سپس با کلیک بر روی گزینه Export/Import وارد تنظیمات افزونه شده و همانند تصویر زیر، در بخش Import باید فایل خروجی گرفته شده که با فرمت dat. وجود دارد را انتخاب کنید:

پس از انتخاب فایل خروجی، کافیست بر روی دکمه Import برای تکمیل فرایند کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی گزینه ذکر شده، افزونه به صورت خودکار تمامی تنظیمات خروجی گرفته شده را وارد تنظیمات وب سایت وردپرس مقصد می کند.

باز هم به این نکته باید توجه داشته باشید که فرآیند خروجی گرفتن و وارد کردن (Export & Import) تنها تنظیماتی که در بخش سفارشی سازی وب سایت اعمال شده است مانند رنگ پس زمینه، هدر و… را خروجی می گیرد و تنظیماتی مانند ابزارک ها، تیتر و توضیحات وب سایت، منو ها و… را شامل نمی شود.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .