دسته بندی و برچسب ها در وردپرس یکی از مهمترین بخش ها در سایت وردپرس شما محسوب می شود. لازم است بدانید که کاربرد دسته بندی و برچسب ها کمی با هم متفاوت است. ما در این مقاله آموزش وردپرس از وب سایت کانی تمز قصد داریم به طور کامل در رابطه با تفاوت دسته بندی ها و برچسب ها در وردپرس صحبت کنیم.

تفاوت دسته ها و برچسب های وردپرس

ما قبلاً در قسمت سری آموزش کامل کار با وردپرس در رابطه با تفاوت نوشته ها و برگه ها مقاله ای را منتشر کردیم. برای مطالعه مقاله به لینک مروبطه مراجعه کنید. همان طور که در آن بخش تفاوت هایی برای نوشته و برگه در نظر گرفته شد ، دسته بندی ها و برچسب ها در وردپرس نیز دارای تفاوت هایی می باشند.

دسته بندی ها در وردپرس

در ابتدا می خواهیم در رابطه با دسته بندی ها صحبت کنیم. دسته بندی ها همان طور که از نام آن پیداست برای دسته بندی و بخش بخش کردن نوشته های سایت می باشند. یعنی در صورتی که زمینه فعالیت شما دارای چند موضوع مختلف می باشد باید از طریق دسته ها اقدام به ساخت موضوعات مختلف کنید.

تفاوت دسته ها و برچسب های وردپرس

تفاوت دسته ها و برچسب های وردپرس

برای مثال دسته بندی ها ، به منوی اصلی وب سایت کانی تمز دقت کنید. کانی تمز در زمینه های : آموزش وردپرس ، افزونه وردپرس ، سئو وردپرس ، امنیت وردپرس و … فعالیت می کند. و ما تمامی این موارد را به عنوان دسته بندی اصلی در سایت خود تعریف کرده ایم. هر کدام از این دسته بندی ها شامل نوشته های مخصوص به خودشان هستند و در هر دسته مقالات متنوعی مشاهده خواهید کرد.

برچسب ها در وردپرس

بعد از آشنایی با دسته بندی ها لازم است شما با برچسب ها نیز آشنا شوید. برچسب ها در وردپرس دقیقاً شبیه به دسته ها عمل می کنند اما با کمی تفاوت. در قسمت افزودن نوشته شما بخشی را برای اضافه کردن برچسب ها خواهید داشت که می توانید برچسب های مختلفی برای نوشته های خود بنویسید.

برچسب ها به طور کلی شامل دسته بندی ها فرعی سایت شما می باشند. یعنی شما می توانید از برچسب ها جهت ایجاد دسته بندی های فرعی استفاده کنید. در مقالات وب سایت کانی تمز مثلاً ما برای دسته بندی امنیت وردپرس می توانید برچسب هایی مثل امنیت سایت ، افزایش امنیت وردپرس ، امنیت هاست ، امنیت حساب کاربری و … را استفاده کنیم.

همانطور که می دانید ما نمی توانیم از برچسب هایی که در بالا مثال زده شد در قسمت دسته بندی ها استفاده کنیم. در این صورت این موضوعات دسته بندی های فرعی سایت محسوب می شود که باید از طریق بخش برچسب ها اضافه شوند.

سایر تفاوت های دسته بندی ها و برچسب ها در وردپرس

فکر می کنیم با مطالعه بخش بالا تفاوت دسته ها و برچسب های وردپرس را متوجه شده باشید. به طور کلی دسته بندی ها برای ایجاد دسته بندی های اصلی سایت می باشد که شامل موضوعات اصلی وب سایت هستند. و برچسب ها شامل دسته بندی های فرعی که نمی توان آنها را به عنوان دسته بندی در نظر گرفت.

یکی دیگر از تفاوت های دسته بندی و برچسب وردپرس در این است که دسته بندی های قابلیت سلسله مراتبی بودن را دارند یعنی یک دسته بندی می تواند والد چند دسته بندی دیگر باشد یا اینکه فرزند یک دسته بندی دیگر باشد . در حالیکه برچسب ها به صورت مستقل هستند و قابلیت والد و فرزندی ندارند و همگی در یک سطح قرار دارند .

تفاوت دسته بندی ها و برچسب ها

استفاده اصولی از دسته ها در وردپرس

در استفاده از دسته ها شما باید نهایت دقت را بکار ببرید. تنها موضوعات اصلی وب سایت خود را باید در قسمت دسته بندی ها قرار دهید. منظور از موضوعات اصلی یعنی موضوعاتی که فکر می کنید بیش از ده ها نوشته داخل آن قرار می گیرد. البته موضوعات اصلی هر سایتی شامل بی نهایت مقاله و آموزش می باشد. برای مثال دسته بندی آموزش وردپرس در کانی تمز یک دسته بندی اصلی می باشد که شامل صدها مقاله متنوع است.

استفاده اصولی از برچسب ها در وردپرس

در استفاده از برچسب ها همچون دسته ها باید دقت کنید. برچسب ها را باید طوری در نظر بگیرید که در مطالب بعدی مجدداً از آن برچسب ها استفاده کنید. یعنی برچسب هایی که در سایت وردپرس خود ایجاد می کنید باید حداقل بیش از 5/6 مطلب مرتبط داشته باشند.
برخی از افراد هستند که برچسب های اشتباهی را برای مطالب خود در نظر می گیرند. برچسب هایی که شاید دیگر در سایت استفاده نشود. در این صورت تنها همان نوشته ای که شامل برچسب مربوطه می باشد در سایت نمایش داده خواهد شد.

بهتر است هر برچسبی که در سایت وردپرس خود استفاده می کنید شامل چندین مطلب باشد، در این صورت هیچ مشکلی برای وب سایت شما پیش نخواهد آمد.

برخی از وب سایت ها وجود دارند که در حال استفاده نادرست از برچسب ها هستند. برای مثال وب سایتی مقاله یا پستی در سایت قرار داده است تحت تحت عنوان دانلود نرم افزار مایکروسافت ورد و در قسمت برچسب ها بیش از 50 برچسب با نام های مختلف ایجاد کرده است. این کار کاملاً اشتباه می باشد.

شما باید سعی کنید در قسمت برچسب ها تعداد کمی برچسب بکار ببرید. شما می توانید از 1 تا 3 و نهایتا 5/6 برچسب را برای نوشته و مطالب خود در سایت وردپرس استفاده کنید. تعداد اصولی و استاندارد استفاده از برچسب ها 3 مورد می باشد یعنی حداکثر تعداد در حالت استاندارد 3 برچسب برای هر نوشته می باشد.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .