در قسمت اول این سری آموزشی به معرفی و نصب افزونه buddypress  و در قسمت دوم نیز به فارسی سازی افزونه buddypress پرداختیم ، در این قسمت می خواهیم نحوه انجام تنظیمات اولیه را توضیح دهیم . به صورت حرفه ای تر با این افزونه کار کرده و از امکانات بیشتری استفاده نماییم .  با ما همراه باشید.

بعد از نصب افزونه برای دسترسی به آن ، باید وارد بخش تنظیمات شده و زیر منوی بادی پرس را انتخاب نمایید . در اینجا صفحات و تنظیمات مختلف را مشاهده می فرمایید . توجه داشته باشید ، در این صفحه تمام کامپونت ها را فعال کنید و در آخر بر روی ذخیره تنظیمات کلیک نمایید .

آموزش افزونه buddypress

کار دیگری که باید در این بخش انجام دهید ، این است که به قسمت پیوند های یکتا مراجعه کرده و ساختار را بر روی نام نوشته قرار داده (یکی از حالات مطلوب جهت سئو بهتر می باشد ) و آن را ذخیره سازید .

سپس برای مشاهده تنظیمات خود ، به سایت مراجعه کرده و بر روی فعالیت کلیک کنید تا بتوانید فعالیت های خود را در این صفحه مشاهده فرمایید . در آنجا پروفایل خود و فعالیت های خود را می توانید ببینید .

همچنین از بخش اعضا می توانید ، اعضای ثبت نام شده در سایت را مشاهده کنید . در قسمت groups نیز گروه های ایجاد شده توسط اعضا را می توانید در اختیار داشته باشید .

کار بعدی که لازم است انجام دهید این است که از منوی ” تنظیمات /همگانی ” ، تیک گزینه ” هر کسی می تواند نام نویسی کند ” را فعال کنید . سپس نقش پیش فرض را بر روی مشارکت کننده قرار دهید و در آخر بر روی ذخیره ی تغییرات کلیک کنید .

بعد از انجام این تغییرات مجدداً به تنظیمات بادی پرس مراجعه کنید ، در قسمت برگه ها باید صفحات مرتبط را لینک کنیم . همان طور که مشاهده می کنید ، در این قسمت صفحات مد نظر ” اعضا، جریان فعالیت ، گروه های کاربری ” ساخته شده اند.

آموزش افزونه buddypress

کار بعدی که باید انجام دهیم این است : دو صفحه برای ثبت نام و فعال سازی نام کاربری ایجاد نمایید . برای ساخت این صفحات به بخش افزودن برگه ها مراجعه کرده و برگه مورد نظر خود را ایجاد کنید .

عنوان برگه خود را وارد کرده و بر روی گزینه ی انتشار کلیک می کنید .

صفحه ی فعال سازی را نیز به همین صورت ایجاد کنید .

حال مجدداً وارد تنظیمات افزونه بادی پرس می شویم تا صفحاتی را که ایجاد نموده ایم را اضافه کنیم . در قسمت ثبت نام ، برگه ی ثبت نام خود را قرار می دهیم و در قسمت فعال کردن ، برگه ی فعال سازی را وارد کرده و در آخر تنظیمات را ذخیره می کنیم .

آموزش افزونه buddypress

حال برای تست و دیدن نتیجه ی کار باید از وردپرس خود خارج شوید ، به عنوان یک کاربر وارد شده و بر روی لینک ثبت نام کلیک می کنیم .

سپس در این صفحات اطلاعات خواسته شده را پر می کنیم ” نام کاربری ، آدرس ایمیل ، پسورد و نام ” خود را وارد کنید و در آخر بر روی دکمه ی ثبت نام  کلیک فرمایید ، تا ثبت نام انجام شود . پیغام فعال سازی اکانت کاربری در اختیار کاربر قرار می گیرد و کاربر می تواند با کلیک بر روی لینک ثبت نام ( که به ایمیل کاربر ارسال می شود ) اکانت خود را فعال سازی نماید .

ممکن است انجام این مراحل کمی دشوار باشد ، حال برای این که چنین مشکلی را رفع کرده و این کار را ساده تر کنیم ، به پیشخوان سایت خود وارد می شویم تا افزونه ای را برای انجام این کار نصب کنیم .

در پیشخوان وردپرس بر روی افزونه ها و افزودن کلیک کنید ، سپس در بخش جستجو عبارت ” Unconfirmed ” یا ” تأیید نشده ” را در بخش جستجو ، وارد کرده و آن را می یابیم .

بر روی نصب کلیک کرده و سپس افزونه را فعال سازی می کنیم . سپس برای دسترسی به این افزونه از قسمت ” کاربران”  وارد زیر منوی ” تأیید نشده ( unconfirmed ) ” می شویم . در این بخش کاربرانی که هنوز اکانت کاربری خود را فعال نکرده اند ، دیده می شوند و شما با نگه داشتن ماوس بر روی اکانت و ظاهر شدن “فعال کردن ” می توانید آن را فعال سازی نمایید .

نکته : شما در این صفحه می توانید یک ایمیل را برای آگاه سازی کاربر خود ، در جهت فعال سازی اکانت برای وی ارسال نمایید .

توجه داشته باشید شما با استفاده از این افزونه می توانید هر تعداد اکانت کاربری را به صورت دسته جمعه اکتیو و فعال کنید.

بخش کاربران و عضویت آنها اهمیتی مشابه کل وب سایت را دارد چرا که باید بتوانید تعداد بیشتری کاربر جذب کنید و طی عملیات ظریفی بتوانید آنها را مجدد و بار های دیگری هم به وب سایت بکشانید و اطلاعات و محصولات مورد نیاز آنها را به ایشان ارائه دهید . اینکار باعث رشد و افزایش روند رشد وب سایت شما خواهد شد .

با تشکر از همراهی شما در قسمت های بعدی در رابطه با ساخت شبکه اجتماعی توسط افزونه بادی پرس توضیحاتی را خدمت شما ارائه خواهیم داد . شاد باشید.

آموزش افزونه buddypress – قسمت دوم بادی پرس فارسیآموزش افزونه buddypress – قسمت چهارم کار با پروفایل
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .