پروفایل کاربران در بادی پرس بخش مهمی است که باید به آن توجه خاصی داشته باشید ، برای تغییر در قسمت پروفایل ، شما باید وارد قسمت اعضا شوید . سپس برای ورود به بخش پروفایل ها ، می توانید بر روی نام کاربری مورد نظر خود کلیک کنید و یا بر روی نام کاربری در منوی بالای سایت کلیک نمایید.

در این قسمت شما شاهد لینک های مختلفی هستید ، از جمله ” فعالیت ، پروفایل ، اعلانیه ، پیغام ، دوست ، گروه ، تنظیمات و … ”  که این لینک ها تنها برای پروفایل شخصی شما قابل مشاهده می باشد .

بخش فعالیت در افزونه بادی پرس

در اولین لینک ، یعنی ” فعالیت ” شما قادر هستید ، فعالیت های خود را مشاهده کنید . میتوانید مطلبی را ارسال کرده و بر روی آن نیز دیدگاهی را ثبت نمایید و یا حتی آن را در حالت محبوب و به عنوان پست های محبوب خود قرار دهید و در آخر آن را حذف کنید .

برای انجام تنظیمات پروفایل باید بر روی گزینه و یا لینک پروفایل کلیک کنیم . گزینه هایی که در این بخش می بینید به شرح زیر هستند :

مشاهده : با زدن این گزینه می توانید پروفایل خود را مشاهده فرمایید . در حالت پیش فرض این مورد فعال می باشد .

ویرایش : در این بخش می توانید پروفایل خود را ویرایش و تغییرات لازم را انجام دهید .

تغییر تصویر پروفایل : با استفاده از این گزینه می توان یک تصویر را به عنوان تصویر پروفایل انتخاب نمود . تنها باید تصویر خود را در بخش مورد نظر آپلود کرده سپس در صورت لزوم تصویر را برش داده و در انتها تصویر را برای پروفایل خود در نظر بگیریم  .

در قسمت مشاهده پروفایل ، شما نام  را مشاهده می کنید که اگر بخواهید فیلد های دیگری را نیز به پروفایل کاربران خود ، در این بخش اضافه کنید و از آنها بخواهید تا این موارد و فیلد ها را نیز پر کنند .

برای انجام این کار در منوی کاربران روی ” فیلد های پروفایل ” کلیک کنید ، سپس شما وارد صفحه ای جدید خواهید شد که در آن می توانید فیلدهایی که مایل هستید را وارد نمایید .

افزودن فیلد جدید

حال برای وارد کردن فیلد جدید بر روی افزودن فیلد جدید کلیک کنید ، سپس در صفحه ای که برای شما باز می شود ، عنوان فیلد و توضیحات مد نظر خود را وارد کنید و از بخش نوع ، باکس خود را به انواع دیگر تغییر دهید و نوع آن را بر روی باکس متن بگذارید .

الزامی بودن فیلد خود را ، می توانید از منو های سمت چپ این قسمت مشخص کنید . همچنین از منو های سمت چپ می توان “قابلیت دیده شدن” را نیز تنظیم نمود و در آخر بر روی ذخیره کلیک می کنیم .

به همین ترتیب می توان هر تعداد فیلد دلخواه را در این بخش ایجاد نمود و تنظیمات را متناسب با فیلد تغییر داد .

تنظیمات پروفایل در افزونه بادی پرس

برای ورود به این بخش ، باید وارد پروفایل شخصی خود شده و از قسمت پروفایل بر روی گزینه تنظیمات کلیک کنید . در این صفحه شما چندین تب را مشاهده می کنید ، که می توانید در هر کدام تنظیماتی را انجام دهید .

تب عمومی در افزونه بادی پرس

شما در این تب می توانید ایمیل خود را تغییر دهید . همچنین رمز مد نظر خود را ویرایش و رمز جدید و کنونی را وارد نمایید .

تب ایمیل در افزونه بادی پرس

شما در این بخش می توانید زمان ارسال ایمیل را تنظیم کنید. تنظیمات این بخش کاملاً گویا و قابل درک هستند و شما می توانید هر یک را بنا بر نیاز خود تنظیم و ویرایش کنید .

تب سطح دیده شدن پروفایل در افزونه بادی پرس

شما اطلاعات این تب را می توانید بر روی ” همه ، فقط من ، همه اعضا و دوستان من ” قرار دهید .

تب حذف پروفایل در افزونه بادی پرس

همان طور که از نام تب مشخص است ، شما می توانید از این طریق نسبت به حذف پروفایل خود اقدام کنید .

با مقالات بعدی ما در سری آموزشی افزونه بادی پرس با ما همراه باشید .

آموزش افزونه buddypress – قسمت سوم تنظیمات اولیه و ثبت نامآموزش افزونه buddypress – قسمت پنجم ارتباط با دوستان
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .