در قسمت قبلی به آموزش نحوه برقراری ارتباط در افزونه buddypress پرداختیم . در این جلسه با موضوع ” مدیریت گروه در بادی پرس” در خدمت شما هستیم . با ما همراه باشید.

ایجاد گروه در افزونه بادی پرس

برای انجام این کار ، ابتدا باید به صفحه گروه ها وارد شوید . در این جا شما یک لینک با عنوان ” یک گروه ایجاد کنید ” را مشاهده می کنید ، بر روی این لینک کلیک کنید .

زمانی که بر روی این لینک کلیک می کنید ، وارد یک صفحه ی جدید خواهید شد . در این صفحه نام گروه مد نظر خود را وارد کنید ، سپس در بخش توضیحات ، متن و توضیح مورد نظر خود در رابطه با گروه را وارد و بر روی دکمه ی ایجاد گروه کلیک کنید .

بعد از ایجاد گروه ، صفحه ای در اختیار شما قرار داده می شود که گزینه های حریم شخصی را نشان می دهد . شما در این بخش 3 گزینه را در اختیار دارید که می توانید برای حریم شخصی گروه خود ، یکی از آنها را انتخاب نمایید . البته نگران این انتخاب نباشید ، چرا که می توانید آن را بعدها نیز تغییر دهید .

افزونه بادی پرس

بعد از انتخاب حریم شخصی و دعوتنامه گروه ، با زدن دکمه مربوط به قسمت بعدی وارد مرحله ی بعدی می شوید ، در آن می توانید تصویری را برای گروه خود آپلود کنید و بر روی گزینه ی مرحله بعد کلیک کنید .

در مرحله ی بعد ، که مرحله دعوت ها نامیده می شود ، شما می توانید کاربران خود را وارد گروه کنید . تنها باید نام کاربری دوستان خود را در این مرحله تیک دار نمایید و در آخر نیز بر روی گزینه ی پایان کلیک کنید تا گروه شما به طور کامل ایجاد شود  .

نکته : زمانی که شما یکی از دوستان و اعضای خود را به گروه دعوت می کنید ، برای او یک نوتیفیکشن مبنی بر دعوت به گروه ارسال شده و او را مطلع می سازد . دوست یا اعضای شما می تواند این درخواست را بپذیرد و یا رد کند .

افزونه بادی پرس

اگر شما در این بخش بر روی گزینه ی مدیریت کلیک کنید ، می توانید تغییراتی را ایجاد نمایید و گروه خود را ویرایش نمایید. گزینه هایی که در این بخش مشاهده می کنید ، نام گروه و توضیحات گروه است که می توان آنها را تغییر داد . توجه داشته باشید اگر تیک “ اعضای گروه را از این تغییرات از طریق ایمیل آگاه سازید ” را فعال کنید ، بعد از هر تغییر ایمیلی مبنی بر این تغییرات برای کاربر فرستاده خواهد شد .

افزونه بادی پرس

 

اگر به خاطر داشته باشید ، در هنگام ایجاد گروه در مرحله حریم شخصی ذکر کردیم که می توانید مجدداً به این گزینه ها دسترسی داشته و آنها را تغییر دهید . شما در این بخش می توانید با کلیک بر روی  ” تنظیمات ” به حریم شخصی گروه خود دسترسی داشته باشید و حتی آن را تغییر دهید .

افزونه بادی پرس

همچنین در لینک عکس می توان عکس گروه را تغییر داد و از طریق لینک اعضا ، اعضای گروه را دیده و می توانید اعضای خود را ممنوع و یا خارج کنید و یا آنها را به ناظم یا مدیر ارتقا دهید و یا حتی اعضا را از گروه حذف کنید . همچنین با کلیک بر روی لینک حذف گروه می توانید گروه خود را به طور کلی حذف کنید .

افزونه بادی پرس

امیدواریم از این آموزش استفاده های لازم را برده باشید . در آموزش بعدی با ما باشید تا چند افزونه جانبی را برای افزونه بادی پرس به شما معرفی کنیم .

آموزش افزونه buddypress – قسمت پنجم ارتباط با دوستان
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .