در قسمت پنجم آموزش افزونه بادی پرس ، به آموزش برقراری ارتباطات در Buddypress خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید .

نحوه ی برقراری ارتباطات در بادی پرس شامل افزودن دوست ، فالو کردن و سیستم پیام رسانی می باشد . برای شروع کار ابتدا به صفحه ی اصلی سایت مراجعه می کنیم ، دقت داشته باشید ، باید با نام کاربری خود لاگین کنید و سپس وارد قسمت اعضا شوید . در این بخش می توانید لیست کامل اعضا را براساس آخرین فعالیت ها و یا جدید ترین ثبت نام کننده ها و حتی طبق حروف الفبا مرتب سازی کرده و مشاهده نمایید .

درخواست دوستی و افزودن دوست

در صفحه اعضا ، دقیقا روبروی هر کاربر دکمه ای با نام ” افزودن دوست ” مشاهده می شود ، که با فشردن آن می توان ، درخواست دوستی خود را به کاربر مد نظر ارسال کنیم .

در چنین صورتی کاربری که شما به آن درخواست دوستی داده اید ، با دریافت یک نوتیفیکشن مبنی بر آن که شما از ، فلان کاربر درخواست دوستی دارید ، از این موضوع مطلع خواهد شد .

سپس کاربر با کلیک بر روی نوتیفیکشن و  زدن دکمه ” دوست ” و سپس ” درخواست ها ” می تواند این درخواست را بپذیرد و یا رد کند .

توجه داشته باشید ، شما از همین مسیر نیز می توانید درخواست های دوستی خود را به طور کامل مشاهده نمایید . علاوه بر دکمه ای که در صفحه اعضا برای ارسال درخواست دوستی وجود دارد می توانید در زمان مشاهده پروفایل کاربران نیز درخواست دوستی خود را با استفاده از دکمه ” افزودن دوست ” ارسال کنید تا در صورت پذیرش از طرف مقابل ، دوستی خود را آغاز کنید.

نکته قابل ذکر این است که در صورتی که کاربر مورد نظر شما ، درخواست دوستی را بپذیرد شما در صفحه ی کاربری خود نوتیفیکشنی مبنی بر پذیرفتن درخواست دوستی توسط کاربر را مشاهده خواهید کرد .

توجه داشته باشید ، درخواست های دوستی به عنوان یک فعالیت نیز شناخته شده و در بخش فعالیت ها نیز نشان داده می شوند . شما می توانید برای آنها دیدگاهی ارسال کرده و یا آنها را به عنوان محبوب ترین ها انتخاب نمایید .

فالو کردن کاربر

شاید شما بخواهید مانند شبکه های اجتماعی امکان فالو کردن را در اختیار کاربران خود قرار دهید تا با انجام این کار بتوانند ، مطالب کاربر مد نظر خود را به طور مرتب دنبال کرده و از آنها استفاده کنند . شما برای انجام چنین امکانی در سایت خود ، نیاز به یک افزونه دارید تا بتوانید این مورد را به بادی پرس خود بیافزایید .

نام این افزونه که به شما کمک بسیاری خواهد کرد Buddypress follow  می باشد . برای به دست آوردن این افزونه می توانید آن را از سایت wordpress.org  دانلود کرده و سپس وارد پیشخوان سایت خود شده و از قسمت افزونه ها ، افزودن و سپس با زدن دکمه ی بارگذاری افزونه ، نسبت به نصب آن اقدام فرمایید .

نکته : ممکن است بعد از فعال سازی این افزونه در بعضی از سایت ها ، اخطاری مبنی بر تنظیم نبودن صفحات بادی پرس دریافت کنید . برای رفع آن باید به تنظیمات بادی پرس مراجعه کنید و از بخش صفحات (برگه ها) گزینه ی ” فعال سازی”  را انتخاب کنید و در آخر تغییرات را ذخیره کنید .

بعد از فعال سازی افزونه ، به سایت مراجعه کنید ، سپس به بخش اعضا بروید . در این صفحه خواهید دید دکمه ای با عنوان ” فالو ” به لیست اعضای شما اضافه شده است ، که با کلیک بر روی آن می توان امکان فالو سازی را برای کاربران خود ایجاد نمایید .

نکته : دقیقا مانند درخواست دوستی ، فالو ها نیز دارای نوتیفیکشن هستند و کاربر می تواند از این طریق از فالوور ها مطلع شود . در ضمن در صفحه ی کاربری خود از بخش  followers  ها نیز می توانید کاربرانی که شما را دنبال می کنند را مشاهده کنید . در بخش following  می توانید مشاهده کنید که کاربران شما چه کسی را فالو کرده و دنبال می کنند .

سیستم پیام رسان

یکی دیگر از امکاناتی که بادی پرس در اختیار کاربران خود قرار می دهد ، امکان پیام رسانی است . برای انجام این کار ، باید به صفحه ی پروفایل و کاربری خود مراجعه کنید و از بخش ” پیغام ( پیام ها ) ” می توانید بر روی “ ایجاد پیام جدید ” کلیک کرده و پیام خود را تایپ نمایید .

در این قسمت تنها باید نام کاربر مورد نظر خود را وارد کنید ، وردپرس کاربر شما را از لیست دوستان یافته و به طور اتوماتیک در این بخش قرار می دهد . شما می توانید نام کاربری های بیشتری را نیز در این قسمت وارد کنید . در قسمت موضوع ، موضوع دلخواه خود را ذکر کنید ، در قسمت پیام نیز متن و پیام خود را بنویسید و در آخر نیز بر روی ارسال پیام کلیک کنید .

شما زمانی که پیغامی را برای کاربر ارسال می کنید ، او پیغام شما را در یک نوتیفیکشن دریافت خواهد کرد . در واقع این نوتیفیکشن او را از این پیام خصوصی آگاه می سازد .

همچنین در صفحه ی کاربری خود ، با کلیک بر روی “پیام” و سپس ” اینباکس یا صندوق ورودی ” می توانید به پیغام های خود دسترسی داشته باشید و به آنها پاسخ دهید .

نکته : از آنجایی که این پیام ها خصوصی هستند ، در بخش فعالیت های شما و همچنین فعالیت های اعضا دیده نخواهند شد .

استاتوس یا Status یا وضعیت پروفایل

موضوع بعدی که دارای اهمیت بسیاری است و باید به آن توجه نمود ، وضعیت پروفایل می باشد . شما می توانید در قسمت فعالیت های کلی سایت و یا در قسمت فعالیت شخصی خود ، وضعیت پروفایل را به روز گردانید .

شما از بخش و کادر ” چه خبر ” می توانید ، برای درج نام های کاربری دوستان خود استفاده کنیم .

 

سپس کاربر دلخواه خود را انتخاب کرده و وضعیت مد نظر خود را ارسال کنید . حتی می توانید آن وضعیت را به لیست محبوب ترین ها اضافه فرمایید .

با ما در ادامه سری آموزشی افزونه ایجاد شبکه ی اجتماعی وردپرس بادی پرس BuddyPress همراه باشید .

آموزش افزونه buddypress – قسمت چهارم کار با پروفایلآموزش افزونه buddypress – قسمت ششم مدیریت گروه
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .