این نوشته قسمت 2 از مجموع 6 در سری آموزش افزونه BuddyPress می باشد

در این قسمت فارسی سازی افزونه buddypress را توضیح خواهیم داد . در قسمت قبلی به معرفی و آموزش نصب افزونه buddypress  پرداختیم و به طور کلی و شاید کمی با این افزونه ی قدرتمند آشنا شدیم . متاسفانه تاکنون افزونه بادی پرس فارسی به صورت کامل فارسی سازی نشده است و نسخه های متعددی در آن در سطح وب منتشر شده است ، اما نسخه ی بروز و همگامی با افزونه اصلی وجود ندارد .

برای دانلود آخرین نسخه افزونه بادی پرس به مخزن وردپرس مراجعه کنید .

برای فارسی سازی این افزونه شما باید دو فایل فارسی ساز افزونه buddypress را در اختیار داشته باشید . وارد مسیر wp_content سپس وارد پوشه languages  و بعد plugins و دو فایل در اختیار داشته ، را در این مسیر قرار دهید . حال وارد پیشخوان وردپرسی خود شده تا نتیجه را مشاهده کنید .

در پیشخوان خود خواهید دید ، دو منوی activity  و groups به صورت لاتین می باشند . ولی اگر وارد بخش تنظیمات و زیر منوی بادی پرس شوید ، مشاهده خواهید کرد که هر دو لینک به ” فعالیت و گروه ” تغییر کرده اند . همچنین تمام کامپوننت ها و صفحات و تنظیمات نیز ترجمه شده اند .

آموزش افزونه بادی پرس فارسی

در این صفحه از افزونه بادی پرس فارسی شما سه زبانه ی تنظیمات ، کامپوننت ها و صفحات را مشاهده می کنید .

در زبانه ی تنظیمات می توانید تنظیمات کلی را ویرایش نمایید ، در زبانه ی کامپوننت‌ ها می توانید ، کامپوننت‌ هایی به شرح زیر را فعال سازی نمایید :

پروفایل های گسترش یافته : با استفاده از این گزینه می توانید ، زمینه‌های اضافی موجود در نمایه کاربران خود را بهینه سازی کنید . کاربران با استفاده از این زمینه ها می توانند خصوصیات و اخلاق خود را وصف کرده و توضیح بیشتری درمورد خود به نمایش بگذارند . البته این زمینه ها نیز قابل ویرایش هستند .

تنظیمات حساب کاربری: این مورد به کاربران این امکان را می دهد ، که به صورت مستقیم از طریق نمایه خود ، بتوانند حساب کاربری و موارد آگاه‌ سازی خود را ویرایش کرده و تغییر دهند .

رابطه های دوستی : به شما این اجازه را می دهد تا با کاربران خود در ارتباط بوده و بتوانید آنها را دنبال نمایید .

پیام دهی خصوصی : شما با استفاده از این گزینه به کاربران خود این امکان را می دهید تا بتوانند به صورت مستقیم برای یکدیگر پیام خصوصی ارسال نمایند .

اعلانیه : می توانید کاربران خود را از فعالیت های مختلف از طریق نوار ابزار حساب کاربری یا ایمیل آگاه سازید . همچنین خواهید توانست تنظیمات بخش آگاه سازی را نیز سفارش سازی کنید .

گروه های کاربر : کاربران با استفاده از این گزینه می توانند ، گروه‌های خود را ایجاد کرده و یک جا جمع شوند و به تبادل اطلاعات یا ارسال و دریافت فایل بپردازند. همچنین می توانند گروه های خصوصی و عمومی را ایجاد نمایند .

ردگیری سایت : شما با این گزینه می توانید فعالیت رکورد نوشته ها و نظرات تازه از سایت خود را ردگیری نمایید .

با ما در ادامه سری آموزشی افزونه بادی پرس همراه باشید .

آموزش افزونه buddypress – قسمت اول معرفی و نصبآموزش افزونه buddypress – قسمت سوم تنظیمات اولیه و ثبت نام
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .