آیا شما هم به دنبال راهی برای تبدیل وب سایت وردپرسی خود به یک اپلیکیشن موبایل هستید؟

تجبربیات نشان داده که کاربران ترجیح می دهند تا اینترنت گردی و خرید های اینترنتی خود را در موبایل های هوشمند خود انجام دهند. حال اگر ما بتوانیم وب سایت وردپرسی خود را به یک اپلیکیشن موبایل تبدیل کنیم، می توانیم تجربه کاربری موبایل را برای کاربران وب سایت خود بهبود ببخشیم.

در این مقاله از کانی تمز، قرار است تا چهار تا از بهترین افزونه هایی که با استفاده از آن می توانیم وب سایت وردپرسی خود را به یک اپلیکیشن موبایل تبدیل کنیم، معرفی می کنیم.

چرا باید یک اپلیکیشن موبایل برای وب سایت خود ایجاد کرد؟

اگر شما وب سایت خود را با استفاده از گوگل آنالیز تحلیل و بررسی کنید، متوجه خواهید شد که ترافیک زیادی از وب سایت شما را مخاطبان تلفن های همراه تشکیل می دهند. حال یکی از راه هایی که می توان تجربه کاربری را برای کاربران موبایل های هوشمند قوی کرد، رسپانسیو (واکنش گرا) کردن وب سایت می باشد.

یک وب سایت رسپانسیو، از یک طرح برای قالب خود استفاده می کند که طرح خود را برای صفحات موبایل ها، سازگار می سازد. با این حال، بسیاری از قالب های معروف وردپرسی، از قابلیت رسپانسیو بودن پشتیبانی کامل می کنند.

حال برخی از وب سایت ها و کسب و کار های اینترنتی، برای آنکه بتوانند تجربه کاربری موبایل وب سایت خود را به بالاترین درجه برسانند، برای وب سایت خود به صورت اختصاصی یک اپلیکیشن موبایل ارائه می کنند؛ سپس کاربران موبایل می توانند با استفاده از این اپلیکیشن، بدون آنکه مرورگر خود را باز کنند، با اجرا یک اپلیکیشن، وب سایت مورد نظر خود را در سریع ترین زمان مشاهده کنند.

ساخت اپلیکیشن موبایل برای وب سایت، نیاز به مهارت های برنامه نویسی دارد. در این مواقع، آژانس های برنامه نویسی وجود دارند که مبالغ بسیار زیادی را در ازای ساخت اپلیکیشن موبایل یک وب سایت دریافت می کنند.

حال اگر شما بخواهید به صرفه تر با قیمتی بسیار پایین، یک اپلیکیشن برای وب سایت وردپرسی خود ایجاد کنید، می توانید از افزونه هایی که ما در ادامه این مقاله معرفی می کنیم، استفاده کنید. البته قابل ذکر است که بگوییم این افزونه ها، پولی هستند ولی به نسبت اجاره کردن یک شخص برنامه نویس برای ایجاد اپلیکیشن موبایل، راهی بسیار به صرفه تر می باشد.

به این نکته هم باید اشاره کنیم که استفاده از این نوع افزونه ها، باز هم نیاز به مهارت های حرفه ای واسط وردپرس نیاز دارد. پس اگر شما فردی تازه کار و مبتدی هستید، پیشنهاد می کنیم که بجای ایجاد یک اپلیکیشن موبایل برای وب سایتتان، از قالب های رسپانسیو شده استفاده کنید و سرعت وب سایتتان را در راستای دریافت ترافیک بیشتر، بهبود ببخشید.

1. AppPresser

سرویس AppPresser یکی از بهترین سرویس های ایجاد اپلیکیشن های موبایلی برای وب سایت ها است. این سرویس از قالب ها و طرح های متنوعی برای ساخت اپلیکیشن های موبایل پشتیبانی می کند و کاربران می توانند طبق سلیقه خود، برای وبلاگ، وب سایت و یا فروشگاه اینترنتی خود، بهترین طرح را انتخاب کنند.

همچنین این سرویس دارای یک سیستم شخصی سازی بصری (Visual) است که می توانید به صورت زنده، همانند زمانی که قالب وب سایت خود را سفارشی می کنید، ظاهر اپلیکیشن موبایلی وب سایت خود را نیز سفارشی سازی کنید. قابلیت های دیگری مانند سفارشی سازی رنگ ها، اضافه کردن صفحات سفارشی، اضافه کردن اعلانات و… ارائه می کند.

2. MobiLoud

سرویس MobiLoud نیز این امکان را به صاحبان وب سایت های وردپرسی می دهد تا بتوانند خیلی راحت و آسان، وب سایت وردپرسی خود را به یک اپلیکیشن موبایل تبدیل کنند. این سرویس از قابلیت های کاربردی مانند ایجاد اعلانات، مدیریت تبلیغات اپلیکشن، آنالیز و تحلیل آمار و… پشتیبانی می کند.

این سرویس دو نوع پلن به کاربران ارائه می کند. پلن اول برای وب سایت های خبری و وبلاگی است، و پلن دوم برای وب سایت های فروشگاهی و ووکامرس.

3. Androapp

افزونه Androapp یکی از معدود افزونه های کاربردی است که کاربران می توانند از آن برای تبدیل وب سایت وردپرسی خود به یک اپلیکیشن موبایل، استفاده کنند. این افزونه دارای قابلیت های کاربردی مانند اسکرول بی نهایت، مدیریت اعلانات، اشتراک گذاری مطالب و… می باشد.

نکته منفی که در رابطه با این افزونه وجود دارد این است که نسخه رایگان این افزونه، تبلیغات خود را در اپلیکیشن موبایل ایجاد شده نشان می دهد که این مورد می تواند کمی آزار دهنده باشد. قابل ذکر است که بگوییم این افزونه از وب سایت های ووکامرس و بادی پرس پشتیبانی نمی کند.

4. WPApp.Ninja

یکی دیگر از افزونه هایی که امکان ساخت اپلیکیشن موبایل برای وب سایت را ارائه می کند، افزونه WPApp.Ninja می باشد. شما درواقع می توانید با خریداری یک لایسنس مادام العمر، یک اپلیکیشن موبایل با قابلیت های کاربردی ایجاد کنید. به طور مثال، می توانید در این افزونه محتوای آفلاین قرار دهید، از ابزار گوگل آنالیز استفاده کنید، سیستم کش داخلی قرار دهید و… !

همچنین مدیریت اپلیکیشن را می توانید از طریق خود پنل مدیریت وردپرس انجام دهید. شایان به ذکر است که این افزونه، از تمامی افزونه های وردپرس پشتیببانی کامل می کند.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .