آیا شما هم به دنبال بهترین ابزار برای تحقیق کلمات کلیدی هستید؟ همانطور که می دانیم، تحقیق برای پیدا کردن کلمات کلیدی، می تواند مسئله ای حیاتی برای ترافیک وب سایت باشد؛ زیرا شما با تحقیق و انتخاب درست کلمات کلیدی، می توانید محتوای مناسب را برای کاربران تولید کرده و ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید.

چالشی که معمولاً سئو کاران و مدیران وب سایت های تازه کار با آن رو به رو هستند، پیدا کردن یک ابزار مناسب برای تحقیق کلمات کلیدی است. در ادامه این مقاله از کانی تمز، قصد داریم تا بهترین ابزار های تحقیق کلمات کلیدی را که کاربران حرفه ای از آن برای افزایش ترافیک وب سایت خود و بهینه سازی آن استفاده می کنند، معرفی کنیم.

ابزار تحقیق کلمات کلیدی (Keyword Research Tool) چیست؟

یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی به شما این امکان را می دهد تا بتوانید بهترین و پرمخاطب ترین موضوعاتی که امروزه کاربران در موتور های جستجوگر مانند گوگل، به دنبال آن هستند را بررسی کنید.

در نهایت، به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین محتویاتی که کاربران و مشتریان شما به دنبال آن هستند را تولید کنید. در نتیجه، شما می توانید یک استراتژی مناسب برای تولید محتوای وب سایت خود ایجاد کرده و طبق آن استراتژی، محتویاتی که کاربران وب سایتتان به دنبال آن هستند را تولید کنید.

همچنین این ابزار، به شما این امکان را می دهد تا بتوانید کلمات کلیدی که رقبای شما درحال استفاده از آن هستند و از آن، ترافیک بالایی دریافت می کنند را بررسی کنید. در نهایت، شما می توانید محتویات وب سایت خود را طبق کلمات کلیدی رقبای خود، تولید کرده و ترافیک آن ها را به سمت خود هدایت کنید.

با این گفتار، بیاید نگاهی به بهترین ابزار تحقیق کلمات کلیدی برای سئو در سال 2020 بیندازیم.

1. SEMrush

ابزار SEMrush یک ابزار کامل برای سئو وب سایت هست و هر چیزی که یک کاربر برای تحقیق کلمات کلیدی نیاز دارد را در اختیار می گذارد.

استفاده از ابزار Keyword overview در این سرویس، به شما این امکان را می دهد تا تنها با وارد کردن کلمه کلیدی مد نظر، هر اطلاعاتی که درباره آن باید بدانید را مشاهده کنید. این اطلاعات می تواند شامل آمار اینکه چند تا از کاربران این کلمه کلیدی را جستجو کرده اند و همچنین به شما گفته می شود که آیا کلمه کلیدی وارد شده، در آینده ترافیک بیشتری خواهد داشت یا سیر نزولی پیدا خواهد کرد.

پس از وارد کردن کلمه کلیدی مورد نظر، با اسکرول کردن صفحه به سمت پایین، می توانید لیستی از کلمات کلیدی مشابه و کاربردی که می تواند به شما برای افزایش ترافیک کمک کند، نمایش داده می شود؛ همچنین همراه با این اطلاعات، نتایجی از لیست جستجو های ارگانیک وجود دارد که با استفاده از آن، شما می توانید رتبه رقبای خود را در آن کلمات کلیدی، بررسی کنید. همچنین شما می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را هم در Google Ads بررسی کنید.

2. AnswerThePublic

وب سایت AnswerThePublic نسبت به سایر ابزار های تحقیق کلمات کلیدی، کمی متفاوت کار می کند؛ به طوری که نتایج حاصل از تحقیق کلمات کلیدی را در یک قالب تصویری زیبا و قابل فهم ارائه می کند (که شما می توانید اطلاعات نتایج را در فرمت یک فایل csv. دانلود کنید).

اگر شما در سئو و تحقیق کلمات کلیدی، تازه کار هستید و می خواهید کار با آن را شروع کنید، این وب سایت می تواند گزینه مناسبی برای شروع باشد. زیرا در آن، شما نیازی به ساخت اکانت ندارید و تنها در صفحه اصلی، می توانید با وارد کردن کلمه کلیدی مورد نظر، نتایج حاصل را مشاهده و بررسی کنید.

نتایج حاصل از تحقیق کلمات کلیدی وب سایت AnswerThePublic بر اساس ویژگی های پیشنهاد خودکار Google و Bing می باشد؛ به طوری که شما می توانید بر روی هر کلمه کلیدی کلیک کرده و آن را در تب جدیدی در گوگل، مشاهده کنید.

این ویژگی این امکان را می دهد تا بتوانید محتویاتی که برای شرایط آن کلمه کلیدی، در بهترین رنک و رتبه قرار دارند را بررسی کنید.

3. Ubersuggest

سرویس Ubersuggest یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی رایگان است که توسط Neil Patel توسعه یافته و ویژگی های مانند ارائه داده های حجم جستجو، پیشنهاد کلمات کلیدی، و ایده ای که به شما می گوید کلمه کلیدی مورد نظر شما از لحاظ رتبه بندی، چقدر می تواند سخت باشد.

همچنان که در این سرویس، می توانید لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی خود را مشاهده کنید، می توانید 100 نتیجه جستجو برتر برای کلمه کلیدی مورد نظر خود را در Google مشاهده کنید، همراه با تخمین بازدید ها، تعداد بک لینک ها، امتیاز دامنه و تعداد کل اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را نیز مشاهده خواهید کرد .

در زیر بخش ایده های محتوا، بخش پیشنهادات محتویات مرتبط با کلمه کلیدی شما، تعداد بازدید های تخمین زده ماهانه، بک لینک ها و تعداد اشتراک گذاری ها در فیسبوک و پینترست وجود دارد که می توانید آن ها را هم به عنوان ویژگی های کاربردی این سرویس، در نظر گیرید.

همچنین با وارد شدن به Ubersuggest با اکانت گوگل خود، می توانید از سرویس هایی مانند پیشنهادات کلمات کلیدی بیشتر، ردیابی رتبه بندی روزانه و پیشنهادات شخصی سازی شده سئو، بهرمند شوید.

4. Ahrefs

وب سایت Ahrefs نیز امکانات و ویژگی هایی همانند وب سایت SEMrush دارد و می تواند یک جایگزین عالی برای آن، در نظر گرفته شود. با استفاده از Ahrefs شما می توانید تنها با وارد کردن کلمه کلیدی خود در فیلد جستجو، از ایده های کلمات کلیدی این وب سایت استفاده کنید؛ پس از آن نیز می توانید یک لیست از کلمات کلیدی مرتبط هم دریافت کنید.

همچنین استفاده از Ahrefs به شما کمک می کند تا محتویاتی را بررسی کنید که رقبای شما، درحال استفاده از آن برای رنکینگ هستند؛ در نتیجه، شما می توانید کلمات کلیدی جدیدتری را مورد هدف قرار دهید و تولید محتوای خود را بر اساس آن ها، تنظیم کنید تا بتوانید با محتویات رقبای خود، رقابت کنید.

دو سرویس Ahrefs و SEMrush ابزار های کاربردی دیگری نیز ارائه می کنند؛ مانند ابزار شناسایی لینک های شکسته در وب سایت و… !

5. Google Keyword Planner

سرویس Google Keyword Planner معمولاً برای کسانی قابل استفاده است که می خواهند تبلیغات خود را در Google Ads شروع کنند؛ اما با این حال، می توان از این سرویس، به عنوان یک ابزار کاربردی برای سئو نیز استفاده کرد.

برای استفاده و دسترسی به این سرویس، شما نیاز به یک اکانت Google Ads دارید. ساخت اکانت Google Ads فرآیندی دشوار نیست و به راحتی می توانید با وارد کردن یکسری اطلاعات ساده، آن را ایجاد کنید. نکته ای که در اینجا وجود دارد، این است که برای استفاده از ابزار تحلیل سئو سرویس Google Keyword Planner شما نیازی به فعال کردن یک کمپین و پرداخت وجه آن ندارید و می توانید به صورت رایگان، از ابزار های آن استفاده کنید.

حال که توانستید با اکانت Google Ads خود وارد سرویس Google Keyword Planner بشوید، می توانید با وارد کردن کلمه کلیدی مورد نظر، داده ها و اطلاعات مربوط به تعداد جستجو های ماهانه آن را به صورت تقریبی مشاهده کنید. همچنین با اسکرول کردن صفحه به سمت پایین، می توانید لیستی از کلمات کلیدی مرتبط و پیشنهادی را نیز مشاهده کنید.

6. Long Tail Pro

سرویس Long Tail Pro نیز همانند اکثر سرویس های تحلیل سئو و تحقیق کلمات کلیدی ویژه و پولی، امکاناتی مانند بررسی اجمالی و داده های کاربردی در رابطه با کلمه کلیدی مورد نظر را ارائه می کند. همچنین به شما این امکان را می دهد تا بتوانید تمرکز خاصی بر روی کلمات کلیدی داشته باشید تا بتوانید از رقبای خود، رنکینگ بهتری دریافت کنید.

شما می توانید با استفاده از این سرویس، بهترین و تاپ ترین نتایج را برای کلمه کلیدی مورد نظر خود در موتور جستجوگر گوگل مشاهده کنید و از این طریق، می توانید جایگاه رنکینگ خود را نسبت به رقبا، بررسی کنید.

همچنین شما می توانید یک کلمه کلیدی خاص را جستجو کنید و بررسی کنید که محتویات وب سایت شما، بر اساس آن کلمه کلیدی، در چه جایگاهی از رنکینگ گوگل قرار دارند.

7. Serpstat

سرویس Serpstat یکی دیگر از ابزارهای عالی و کاربردی جهت تحقیق کلمات کلیدی می باشد.

با استفاده از سرویس Serpstat، شما می توانید به راحتی، تاپ ترین و بهترین نتایج گوگل را برای یک کلمه کلیدی خاص مشاهده کنید. این نتایج نیز اطلاعاتی مانند جایگاه وب سایت ها در آینده را هم نشان می دهد. به طور مثال، در تصویر زیر، وب سایت IsItWP در دو جایگاه اول و دوم قرار دارد که طبق پیش بینی های Serpstat انجام شده و نمایش داده شده است.

همچنین با استفاده از این سرویس، می توانید اطلاعات کاربردی در مورد رقبای خود دریافت کنید؛ مانند محبوبیت آن ها در بین کاربران و اینکه چه مقدار بازدیدکننده دریافت می کنند.

8. SpyFu

سرویس SpuFu برای اهدافی جهت بررسی عملکرد رقبا می باشد و اطلاعات کاربردی درباره کلمات کلیدی ارزشمند آن ها نمایش می دهد (و همچنین تبلیغاتی که انجام می دهند).

این سرویس به صورت رایگان هم کار می کند و بدون آنکه نیاز باشد وارد اکانت شوید، می توانید آدرس صفحه وب سایتی که می خواهید آن را تحلیل کنید را در فیلد جستجو وارد کنید و سپس اطلاعات مربوط به آن را بررسی کنید. همچنین اگر می خواهید بیش از یک وب سایت را مورد بررسی قرار دهید، باید یک اکانت که به صورت رایگان می توان ساخت را ایجاد کنید.

سرویس SpyFu همچنین داده های قدیمی وب سایت ها را هم مورد بررسی قرار می دهد و شما با استفاده از این ویژگی، می توانید کاهش یا افزایش رتبه رقبا را در کلمات کلیدی‌شان بررسی کنید.

همچنین شما می توانید وب سایت خود را در برابر وب سایت های دیگری که موضوعات مشابه با شما را دارند نیز بررسی کنید. در تصویر زیر، ما وب سایت Moz را با یک وب سایت مشابه دیگر با آن، در سرویس SpyFu مورد بررسی قرار داده ایم.

 

امیدواریم که این مقاله از کانی تمز، توانسته باشد به شما اطلاعات ارزشمندی در رابطه با پیدا کردن بهترین سرویس تحقیق کلمات کلیدی ارائه کند.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .