نحوه اضافه کردن فیلد سفارشی به EDD یکی از نیاز های اساسی وب سایت هایی می باشد که فروشگاه دانلودی خود را با افزونه Easy Sigital Downloads راه اندازی کرده اند. شما هم می دانید که این افزونه وردپرس به صورت پیش فرض چند فیلد مربوط به نام ، نام خانوادگی و آدرس ایمیل را از کاربران می خواهد. اما ما قصد داریم فیلد های دیگری به آن اضافه کنیم.

آموزش اضافه کردن فیلد سفارشی به فروشگاه EDD

در قسمت بالا اشاره کردیم که به صورت پیش فرض افزونه EDD از شما هنگام خرید محصولات اطلاعات مربوط به نام و نام خانوادگی و همچنین آدرس ایمیل را می خواهد. اما شاید شما نیاز داشته باشید برخی فیلد های سفارشی مثل شماره تماس ، آدرس ، کد پستی ، کد ملی و … را از کاربران دریافت کنید.

برای اضافه کردن فیلد جدید به فرم خرید افزونه ایزی دیجیتال دانلود افزونه ای وجود دارد به اسم افزونه EDD custom checkout fields که به راحتی این امکان را برای شما فراهم می کند. البته می توان به صورت دستی هم با استفاده از فایل functions.php این کار را انجاد داد. ولی استفاده از افزونه بسیار راحت می باشد.

دانلود و نصب افزونه EDD custom checkout fields

برای اضافه کردن فیلد های جدید ابتدا اقدام به نصب این افزونه وردپرس کنید. قبلاً در سایت آموزش نصب افزونه وردپرس را توضیح داده ایم، در صورتی که هنوز در رابطه با نصب افزونه آشنایی ندارید می توانید با ورود به مقاله نصب افزونه وردپرس به راحتی در کمتر از 1 دقیقه ، اقدام به نصب افزونه کنید.

حتما بخوانید: سری آموزش کامل افزونه easy digital downloads

بعد از نصب افزونه ، گزینه جدیدی به زیر منو گزینه دانلودها در مدیریت وردپرس اضافه خواهد شد به نام فیلد های پرداخت، برای شروع عملیات افزودن فیلد جدید در پیشخوان وردپرس خود روی منو دانلودها / فیلد های پرداخت کلیک کنید تا وارد صفحه مربوط به این افزونه شوید.

نحوه اضافه کردن فیلد های جدید

در این صفحه شما تنظیمات خاصی نیاز نیست انجام دهید و تنها کار در این قسمت فقط تعریف کردن فیلد های دلخواه به تعداد نامحدود می باشد. به صورت پیش فرض در این صفحه چیزی خاصی وجود ندارد و تنها دکمه ای بنام + افزودن فیلد مشاهده خواهید کرد.

برای اضافه کردن فیلد جدید روی دکمه +افزودن فیلد کلیک کنید. با کلیک روی این دکمه قسمتی شبیه به تصویر زیر برای شما نمایان خواهد شد که مربوط به تنظیمات فیلد جدید شما می باشد.

آموزش اضافه کردن فیلد سفارشی به فروشگاه EDD

آموزش اضافه کردن فیلد سفارشی به فروشگاه EDD

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید شما باید برای فیلد جدید که برای افزونه Easy Sigital Downloads تعریف کرده اید یک سری گزینه ها را تنظیم کنید. در ادامه تک تک این گزینه ها را خدمت شما توضیح خواهیم داد.

انتخاب نوع فیلد: در این قسمت شما باید نوع فیلد خود را مشخص کنید. البته در این قسمت فعلاً فقط یک گزینه وجود دارد آن هم فیلد تک خطی می باشد یعنی یک فیلد ساده برای وارد کردن یک ورودی. ممکن است طراح افزونه برای نسخه های جدید در این قسمت گزینه های بیشتری قرار دهد.

نام فیلد: شما باید برای فیلد خود یک نام انتخاب کنید. برای مثال این فیلد را برای چه منظوری ایجاد کرده اید؟ فرض کنید این فیلد برای دریافت شماره تماس می باشد، در این صورت شما باید در این قسمت متن شماره تماس یا شماره موبایل و … را به دلخواه خود قرار دهید. این عنوان کاملاً دلخواه بوده و شما می توانید از هر اسمی استفاده کنید.

الزامی: گزینه مربوط به الزامی که تیک زدن یک چک باکس می باشد ، مشخص می کنید که کاربران باید فیلد مورد نظر را تکمیل کنند یا خیر ؟ در صورتی که می خواهید مشتریان هنگام خرید فیلد مورد نظر را حتماً کامل کنند باید تیک گزینه الزامی را بزنید.

توضیحات: هر فیلدی می تواند برای خود یک توضیحی به عنوان راهنما داشته باشد. شما با قرار دادن یک جمله توضیح یا راهنما برای این فیلد به کاربرانتان در پر کردن این فیلد کمک خواهید کرد. برای مثال فرض کنید شما نام فیلد را شماره تماس قرار داده اید و هدف شما است است که آنها شماره موبایل خود را وارد کنند. در این صورت در قسمت توضیحات بنویسید که مثلاً شماره موبایل شخصی خود را وارد کنید و یا هر متن دیگری.

آی دی اختصاصی:  این گزینه برای زمانی است که شما قبلاً به صورت دستی فیلدی را به edd اضافه کرده اید و اکنون می خواهید در این قسمت فیلد مورد نظر را مدیریت کنید. در این صورت باید آی دی فیلد مورد نظر را در این قسمت درج کنید.

مقدار پیش فرض: در این بخش اگر می خواهید به صورت پیش فرض یک مقدار مشخص داخل فیلد شما قرار گرفته و ذخیره شود، مقدار را در این قسمت وارد کنید.

عنوان نگهدارنده: در این بخش هم شما می توانید یک متن داخل فیلد به نمایش بگذارید. برای مثال اگر فیلد شما مربوط به شماره تماس می باشد می توانید در این قسمت بنویسید “برای مثال: 09121111111”.

بعد از تکمیل گزینه های بالا و کلیک روی دکمه ذخیره فیلد جدید به فرم پرداخت افزونه EDD اضافه خواهد شد و می توانید این مورد را داخل سایت خود مشاهده کنید. برای اضافه کردن فیلد های بیشتر مجدداً روی + افزودن فیلد کلیک کرده و به همین ترتیب فیلد ها را تنظیم کرده و ذخیره کنید.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .