تغییر مسیر صفحات یا لینک های 404 به یک صفحه ی دلخواه یا All 404 Redirect to Homepage در وردپرس

امروز قصد داریم افزونه ای در وردپرس را به شما معرفی کنیم که با کاهش خطای 404 سایت شما به افزایش اعتبار شما در نزد گوگل می افزاید.

احتمالاً تا به حال به قسمت Google Webmaster Tools سایت گوگل رفته اید و با این قسمت آشنا هستید. اگر هم که اولین بار است اسم آن را می شونید ، توصیه می کنیم به صفحه ی آموزش جامع گوگل وب مستر تولز بروید.

گاهی اوقات حتی با بهترین ساختار برای لینک ها و پیوند های سایت خود باز هم در Google Webmaster Tool چند خطا در مورد لینک ها و صفحاتی که وجود ندارند می بینید و این خطاها به عنوان خطای 404 یا Not Found شناخته می شوند.

در زیر چند پیام را که هنگام مواجه شدن کاربر یا ربات با آدرسی از سایت شما که وجود ندارد را ذکر کرده ایم:

  • 404 Error
  • 404 Not Found
  • Error 404
  • The requested URL [URL] was not found on this server
  • HTTP 404
  • Error 404 Not Found
  • 404 File or Directory Not Found
  • HTTP 404 Not Found
  • 404 Page Not Found

مشکل اصلی خطای 404 و یا لینک ها و صفحاتی که وجود ندارند نیست. مشکل این است که با افزایش این حطاها اعتبار سایت شما در نزد گوگل پایین می رود.

با استفاده از این افزونه می توانید تمام این صفحات و لینک ها را به صورت تغییر مسیر شماره 301 که یک تغییر مسیر به صورت دائمی می باشد به یک صفحه ی دلخواه تغییر دهد. و این کار باعث کاهش خطاهای وب سایت شما در نزد گوگل و افزایش اعتبار و سئوی آن می شود.

دانلود و نصب افزونه All 404 Redirect to Homepage

جهت یادگیری نحوه ی نصب افزونه ها در وردپرس به صفحه ی آموزش نصب افزونه در وردپرس مراجعه کنید.

دانلود افزونه All 404 Redirect to Homepage از مخزن وردپرس

تنظیمات افزونه All 404 Redirect to Homepage

پس از نصب افزونه یک منوی جدید به وردپرس شما در بخش تنظیمات به نام All 404 Redirect to Homepage ایجاد می شود که می توانید از طریق آن به صفحه ی مربوط به تنظیمات این افزونه بروید.

 

در صفحه ی تنظیمات مطابق شکل زیر 404 Redirection Status را بر روی enabled و آدرسی که قصد دارید که تغییر مسیر به آن آدرس انجام شود را در قسمت Redirect all 404 pages to وارد کنید.

ترجیحاً برای قسمت دوم آدرس صفحه اصلی سایت خود را قرار دهید.

از این پس هر لینک یا صفحه ای که خطای 404 را داشته باشد به صفحه وارد شده در بالا تغییر مسیر داده می شود.

بعد از نصب افزونه و در پایین صفحه و بعد از قسمت URLs redirected since the plugin install in هم می توانید لیست آدرس هایی که تغییر مسیر داده خواهند شد را ببینید.

پیشنهاد می کنیم حتماً این افزونه را در سایت وردپرسی خود نصب کنید تا همه صفحات 404 سایت شما که وجود ندارند به صفحه اصلی یا یک صفحه معتبر هدایت شوند و به سئوی سایت وردپرسی شما آسیبی وارد نشود .

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .